| Časopis | Závody | Kluby | Žebříčky | Výsledky MR | Inzerce | Diskuse | Odkazy | archiv.mushing.cz |
Časopis
Informace o závodech
Internet
Návody a zkušenosti
Návrhy a náměty
Reportáže
Různé
SSPS
Zážitky
Řády a směrnice

Novinky
Seznam aktivních licencí
Seznam DID
Hostované domény
Verze systému

Z černé kroniky (40774)
2005-11-27 23:42:36 Henychová Jana - rubrika Návody a zkušenosti
-Čtyřicetiletá žena umrzla v průchodu, umlátil manželku kladivem, čtyřiatřicetiletá řidička psího spřežení nezvládla pravotočivou zatáčku a řidič protijedoucího vozidla aby zabránil srážce opustil vozovku- Tak toto je ve zkratce obsah páteční černé kroniky Deníku Bohemia a následně i sobotního blesku.
Sobotní telefonát: -Ahoj Jani, nebyla jsi včera jezdit? Jo, byla. No tak to jseš ty, tady čtu--- Jak dokáže být člověk okamžitě slavný.

Z denního tisku: Mitshubishi v příkopu, na vině psí spřežení.
Jablonec nad Nisou - Nehoda mezi psím spřežením a automobilem Mitsubishi se ve čtvrtek stala v Jizerských horách.
Nikdo z účastníků, včetně zvířat, neutrpěl zranění, na vozidle vznikla škoda 18 000 korun. Včera to řekla mluvčí jablonecké policie Ludmila Knopová. - Havárie se odehrála ve čtrtek ráno na zasněžené silnici třetí třídy ve směru z Horního Maxova na Velký Semerink,- uvedla Knopová. Psí spřežení řídila čtyřiatřicetiletá žena. Nezvládla řízení a v pravotočivé zatáčce se dostala do protisměru. Řidič mitsubishi chtěl srážce se psím spřežením zabránit a strhl své auto k příkopu. Tam narazil do betonového patníku. Přivolaní policisté potrestali ženu pokutou 500 korun.

Celá tato záležitost je dost zajímavá zkušenost a myslím, že to bude zajímat i další mushery.
Na jizerkách máme asi 40 cm čerstvého sněhu a tak jsem začala se smečkou trénovat na saních. Mám sněžnicemi ušlapaný okruh na loukách, ale chuť se projet po ujeté silnici je neodolatelná a tak jsem vyrazila na krátký okruh. Psi letěli a vítr fučel kolem uší, zasněžená krajina a nad kopcem zlehka probleskovalo slunce. Silnice umydlená jak zrcadlo. Paráda. A tak si tak pádíme po místní uličce a ouha v jediné zatáčce se vyřítilo auto. Psům nevysvětlíte, že mají běžet vpravo a už se to míjelo. Řidič zabrzdil a už jel jak namydlený blesk ze silnice. Zaskřípaly plechy a auto zůstalo vyset na žulovém patníku a ořezaném stromoví nad verandou domku pod mezí. Zastavila jsem psy a ve vteřině vylézá chlapík z auta. Chystala jsem se vykrývat případný fyzický útok, ale naštěstí se k tomu nechystal. Zeptala jsem se ho jen jestli chce zavolat traktor, ale to už mne miláčkové pomalu vlekli dál. Tak jsem mu ještě slíbila, že jen uložím psy a hned příjdu zpět a zmizela jsem mu za zatáčkou.
Teď jsem si už nelibovala z rychlé jízdy ale přepadl mne schlíplý pocit zoufalství. Doma jsem bafiny uvázala na řetízky a vydala se i s občankou zpět na místo činu.
Tam mne už čekali dva zaměstnanci firmy ČEZ a ohledávali škody na jejich výjezdovém vozu značky Mitshubishi. Zavolali mezi tím policii a tak jsme společně čekali na výjezdovou. Já mezi tím volala mému pojišťovacímu agentovi a čezáci svým kolegům, aby je přijeli vytáhnout. To už byla celá situace klidnější a při každé zmínce, že se srazili se psím spřežením se ozýval smích.
Policie dorazila, sepsala s námi protokol, vše vyfotila a zakreslila. Oba řidiči jsme museli provést dechovou zkoušku na alkohol a do protokolu si zapsali číslo mého řidičského průkazu, protože by je jinak program nepustil dál. Na číslo licence se mne neptali. Myslím, že bych tedy měla mít zapsáno řízení psího spřežení jako další skupinu i když v protokolu jim počítač nabídl pouze skupinu: povoz, jízda na koni.
Nakonec byla hodnota poškození vozu odhadnuto na 18 tisíc korun, já obdržela na místě blokovou pokutu ve výši 500,- Kč.
Vzhledem k tomu, že mám psy pojištěny v rámci domácnosti tak se na tuto situaci tato pojistka vztahuje a pojišťovna to snad zaplatí a já mám spoluúčast 500,- Kč.

Takže celá ta sranda mne stála 1000,- Kč. Naštěstí platím všechna pojištění. Psi jsou v pořádku a pamatujte si musheři při jízdě máte být střízliví!!!
Henychová Jana

| Další články autora | Diskuse (20) | Verze pro tisk |


Hodnocení článku : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dosavadní hodnocení 5,37 (6997)
1=špatný 5=dobrý 10=výborný

Diskuse - Přidat názor - Rozbalit klikni pro zobrazení diskuse


Vstup pro členy
ID člena
Heslo
Registrovat

Info více
přihlášeni jsou 2 členi
právě si čte 1 člověk

Vyhledávání


rozšířené vyhledávání

Vygenerováno za 0,00596 vteřin
Počet zobrazených stránek 75 796 706, verze systému 0.40

copyright © www.mushing.cz , created by www.invite.cz, e-mail: invite@invite.cz
stránky jsou optimalizovány pro MSIE 4.0 a vyšší a rozlišení 800x600