| Časopis | Závody | Kluby | Žebříčky | Výsledky MR | Inzerce | Diskuse | Odkazy | archiv.mushing.cz |
Časopis
Informace o závodech
Internet
Návody a zkušenosti
Návrhy a náměty
Reportáže
Různé
SSPS
Zážitky
Řády a směrnice

Novinky
Seznam aktivních licencí
Seznam DID
Hostované domény
Verze systému

Již jste hlasovali. Nemůžete hlasovat 2x pro stejný článek !!!
IFSS WORLD CHAMPIONSHIPS DRYLAND 2017 Kozle, Polsko (12769)
2017-12-05 08:20:24 Urbančík Martin - rubrika Informace o závodech
Tento rok bylo na MS celkem přihlášeno 564 startů z 30 států (z toho 108 startů bylo RNB = „pure breed“, tzv. čistí = severská plemena psů). Z ČR do Polska odjelo 39 týmů.

V pátek jako první startoval bikejoring, následovaly káry s 8/6/4 psy, SC2 a ty samé kategorie čistých. V Céčku po prvním kole vedl Jirka Mencák a 7. byla Dáša Nešněrová. V SC2 byla na 1. místě Maruška Ševelová a Verča Navrátilová byla i přes pád třetí. V bikejoringu byl Martin Klár na 6. místě jen 6 vteřin za bronzovou pozicí. Ve veteránkách si Ilona Erlebachová a Linda Suhá dojely pro průběžnou 2. a 3. pozici.
V pátek večer se přihnal déšť. Ten přestal, ale vrátil se v sobotu po ránu a pršelo celý den. Podle toho taky začala vypadat trať, kde se z části staly bahenní lázně. Začínalo se koloběžkami s jedním psem, pokračovalo kárami s 8/6/4 psy, koloběžkami s dvěma psy a to samé v čistých. Do koloběžek jsme vkládali velké naděje, které se už v sobotu začaly naplňovat – v mužské kategorii dojel Michal Ženíšek na průběžném 2. místě, Vašek Vančura na místě 5. a Kryštof Spilka na 9. místě. V ženské kategorii dojela 1. Martina Štěpánková, 2. Verča Navrátilová a 3. Václavka Kuříková. Všichni ale před sebou měli ještě druhý den a stát se mohlo cokoliv. Následovala kategorie SC junioři, kde jely Adri Švecová a Verča Chlumská na 6. a 7. místě. Jirka Trnka už druhé kolo v kategorii s osmi psy nestartoval, a tak má DNS. Renata Válková se s šesti psy umístila na 10. místě. V kategorii se čtyřmi psy si Jirka Mencák pohlídal první příčku a stal se tak mistrem světa. Dáša Nešněrová měla sice v sobotu nejrychlejší čas, ale bohužel měla ztrátu z pátečního kola, a tak to stačilo jen na 4. místo. Jako další se jela kategorie SC2, kde si Maruška Ševelová také dojela pro konečné 1. místo a Verča Navrátilová poskočila na 2. příčku i přes další pád. Michal Tobiášek dojel na 9. místě.

V kategorii DR4 RNB (tříkolka se čtyřmi severskými psy) dojel Jarda Charouz na konečném 13. místě. Milan Šindelář (DR8 RNB) si dojel pro 8. místo stejně jako Romana Guregová (DR6 RNB). Nakonec se běžel canicross, kde jsme taky měli pár želízek v ohni. Mezi muži si Tomáš Jaša a Pavel Červenka doběhli pro průběžné 2. a 3. místo a mezi ženami kralovala Martina Štěpánková. Pro průběžné páté místo si doběhla Kača Bluchová a pro deváté Barča Kreidlová. Jirka Suchý si ve veteránech doběhl pro 3. místo a stejně tak Jarmila Sobecká Halířová ve veteránkách. V juniorech byla na 2. místě Matilda Ježková.

V sobotu večer následovala musher party se supr jídlem a ještě lepší muzikou. Někteří už mohli slavit tituly, a tak bylo veselo. V neděli dopoledne ohlásili zrušení štafet vzhledem k podmínkám na trati a na programu tedy byly kategorie SC1, bikejoring a canicross. V bikejoringu si konečné 6. místo vyjel Martin Klár, Vašek Vančura druhém kole nestartoval. V BKJW se na 7. místě umístila Hanka Kučerová, 10. Jana Draslarová a na 25. Hanka Štípalová. Ve veteránech dojel na 9. místě Michael Chovanec a na 12. Martin Hes. Ve veteránkách do toho šlápla Ilona Erlebachová a poskočila na 1. místo, Linda Suchá měla bohužel problém s přehazovačkou, a tak zůstala na 3. místě. Zuzka Jílková v juniorech dojela na 9. místě. V SC1M si Michal Ženíšek dojel pro konečné 2. místo, Vašek Vančura 6. místo a Kryštof Spilka pro 11. místo. SC1W ovládly naše holky a pořadí zůstalo nezměněno ze soboty. 1. se umístila Martina Štěpánková, 2. Verča Navrátilová a 3. Václavka Kuříková. V juniorech byla 6. Verča Chlumská a 7. Adriana Švecová. V canicrosse mužů taky pořadí nezměnilo a Tomáš Jaša se stal vícemistrem světa a Pavel Červenka druhým vícemistrem. Mezi ženami si vedení udržela Martina Štěpánková, pátá doběhla Kača Bluchová a 8. Barbora Kreidlová. Ve veteránech doběhl Jirka Suchý na 3. místě, na desátém Libor Sovák a dvanáctém Tomáš Merta. Ve veteránkách si pro 3. místo doběhla Jarmila Sobecká Halířová. V juniorech zazářila Matilda Ježková a umístila se na 2. místě. Na 12. místě skončila Aneta Erlebachová a na 15. Barča Pyšková.


Česká výprava se tak s 15-ti medailemi (5 zlatých, 5 stříbrných a 5 bronzových) stala nejúspěšnější výpravou z 30-ti států. Gratulujeme!

BKJM:
Martin Klár – 6. místo

BKJW:
Hana Kučerová – 7. místo
Jana Draslarová – 10. místo
Hana Štípalová – 25. místo

BKJM veteráni:
Michael Chovanec – 9. místo
Martin Hes – 12. místo

BKJW veteránky:
Ilona Erlebachová – 1. MÍSTO!
Linda Suchá – 3. MÍSTO!

BKJ juniorky:
Zuzana Jílková – 8. místo

DR6:
Renata Válková – 10. místo

DR4:
Jiří Mencák – 1. MÍSTO!
Dagmar Nešněrová – 4. místo

SC2:
Marie Ševelová – 1. MÍSTO!
Veronika Navrátilová – 2. MÍSTO!
Michal Tobiášek – 9. místo

DR4 čistí:
Jaroslav Charouz – 13. místo

DR6 čistí:
Romana Guregová – 8. místo

DR8 čistí:
Milan Šindelář – 8. místo

SC1 muži:
Michal Ženíšek – 2. MÍSTO!
Václav Vančura – 6. místo
Kryštof Spilka – 11. místo

SC1 ženy:
Martina Štěpánková – 1. MÍSTO!
Veronika Navrátilová – 2. MÍSTO!
Václava Kuříková – 3. MÍSTO

SC1 junioři:
Veronika Chlumská – 6. místo
Adriana Švecová – 7. místo

CCM:
Tomáš Jaša – 2. MÍSTO!
Pavel Červenka – 3. MÍSTO!

CCW:
Martina Štěpánková – 1. MÍSTO!
Kateřina Bluchová – 5. místo
Barbora Kreidlová – 8. místo

CCM veteráni:
Jiří Suchý – 3. MÍSTO!
Libor Sovák – 10. místo
Tomáš Merta – 12. místo

CCW veteránky:
Jarmila Sobecká Halířová – 3. MÍSTO!

CCW juniorky:
Matilda Ježková – 2. MÍSTO!
Aneta Erlebachová – 12. místo
Barbora Pyšková – 15. místo


Natálie Cihlářová
Urbančík Martin

| Další články autora | Verze pro tisk |


Hodnocení článku : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dosavadní hodnocení 5,44 (1454)
1=špatný 5=dobrý 10=výborný

Vstup pro členy
ID člena
Heslo
Registrovat

Info více
přihlášeni jsou 2 členi
právě si čte 1 člověk

Vyhledávání


rozšířené vyhledávání

Vygenerováno za 0,01775 vteřin
Počet zobrazených stránek 74 442 809, verze systému 0.40

copyright © www.mushing.cz , created by www.invite.cz, e-mail: invite@invite.cz
stránky jsou optimalizovány pro MSIE 4.0 a vyšší a rozlišení 800x600